Sanatkarlar


Toplam (366) adet sanatkar bulunmaktadır.
Sanatkar-   Mehmet Arif VURAL
Mehmet Arif VURAL
Mehmet Arif VURAL

 

1969 Sivas-Zara doğumlu olan Mehmet Arif Vural, İlköğrenimini köyde, orta öğrenimini ise Sivas İmam Hatip Lisesi’nde tamamladı. 1988 yılında Van-Erciş’de din görevlisi olarak çalışıp, aynı yılda Uludağ Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nde Yükseköğrenim görerek 1993 yılında mezun oldu. 1994 yılında Diyarbakır’da Din Kültürü öğretmenliği yaptı. 1999 yılında İstanbul’a gelen Mehmet Arif Vural, Din Kültürü öğretmenliğini özel eğitim kurumlarında devam ettirdi. Bunun yanında, sülüs ve nesih hattını yaşayan hattatların bazılarından meşketti.

2001 yılında meşkine devam ederken nesih hattına olan özel ilgisinden dolayı çeşitli yayın evlerine dua ve evrad kitapları yazmaya başladı. Örneğin 250 sayfalık Cevşen-ül Kebir, yine 200 sayfalık dua ve evrad kitabı, 50 sayfalık cevşen, 2 adet Kuran Elifbası, tesbihat gibi çalışmalar bunlardan bazılardır.

2005 yılında en büyük hedefi olan Mushaf yazımı ile ilgili çalışmalara başladı. 2008 yılı itibariyle yaklaşık üç yıllık bir süre içerisinde Mushaf’ı tamamladı. Bunların dışında sülüs ve celi sülüs dallarında birçok eserleri çeşitli ajans ve yayıncılar tarafından takvim olarak yayımlandı.

Çeşitli dönemlerde nesih, sülüs ve celi sülüs yazıları ile karma sergilere katıldı. Kültür Bakanlığı ve bazı kurumların düzenlediği yarışmalarda eserleri sergilenmeye layık görüldü.

 Evli ve iki çocuk babası olan Mehmet Arif Vural, kendi özel hat sanatı çalışmaları ile birlikte İstanbul’da Din Kültürü Öğretmeni ve İSMEK’te Hat branşında usta öğretici olarak görev yapmaktadır.

Fotoğraf Galerisi

Devamı